Araçlar İçin Acil Durum Kiti Oluşturma

Araçlar İçin Acil Durum Kiti Oluşturma

Araçlar İçin Acil Durum Kiti Oluşturma

Ziyarete veya bir tatile gitmek için ülkenin dört bir yanına arabayla yolculuk yaparken yol kenarında acil durum seti bulamayabilirsiniz. Yolculuğa çıkmadan dikkatinizin çoğunu, bavullar ve atıştırmalıklar gibi şeylere odaklamak genellikle yaptığımız alışkanlıklardır. Aklınıza gelecek en son şey, aracınıza acil durum kiti yerleştirmek olabilir ancak herhangi bir kaza veya arıza durumunda işlerinizi güvenli ve hızlı bir şekilde halletmeniz için çok önemlidir.

Seyahatiniz sırasında herhangi bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldığınızda, bulunduğunuz durum kısa sürede beklemeyeceğiniz bir şekilde değişebilir. Özellikle aracınız kısmen yolu engelliyorsa, gece vakti bir el feneri veya parlayan bir tabela ile gelen araçları uyarmanız güvenliğiniz için gereklidir. Acil durum kitinde bulunan bu uyarıcıların bir arıza da vakasındaki çok önemli değeri acil durum kitinin aracınızda neden olması gerektiğini ispatlar nitelikte.

Acil durum çantasının temel araç ve gereçlerinden bazıları:

- İlk yardım kiti (bandaj, gazlı bez, yapışkan bant, antiseptik krem, anlık buz ve ısı kompresleri, makas ve aspirin çeşitleri dahil)

- Yangın söndürücü tüp

- Araba uyarı üçgeni

- Hava pompası ve basınç göstergesi

- Akü takviye kablosu

- El feneri ve piller

- Eldiven ve bez

- Çekme halatı

- Çok amaçlı yardımcı araçlar (tornavida ve pense gibi)

- Yağmurluk ve battaniye

- Su şişesi

- Bozulmayacak paketlenmiş yiyecekler

- Kar küreği

- Ön cam buz kazıyıcı

Yukarıdaki eşyaları tek tek satın alıp, kendi çantanızı oluşturmak yerine, saygın ve tanınmış şirketlerin yapmış olduğu bir acil yol kenarı kiti satın alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu kitler aracınızın bagajında ​​yer kaplamayacak kadar küçük olma eğilimindedir.

Hazır araç kitinizi satın aldıktan sonra, başınıza acil bir durum gelmesini beklemeden onu açıp tüm eşyaları detaylı incelemelisiniz. Her bir öğenin nasıl ve nerede kullanılacağını öğrenmeye çalışmalısınız. Başınıza gelebilecek durumlara önceden hazırlıklı olmak güvenli bir sürüşün en önemli anahtarıdır.

Anahtar Kelimeler

Yorumlar - 0

Yorum Ekle

Blog'da Ara

Kategoriler

Firmanızı Ücretsiz Ekleyin

İşletmenizi Nerede360'a hemen ekleyin, yeni müşteriler sizi bulsun!