Kripto Para Nedir ve Nasıl Alınır?

Kripto Para Nedir ve Nasıl Alınır?

Kripto Para Nedir ve Nasıl Alınır?

Geleceğin para birimi olarak görülen kripto para, yüksek güvenlikli tamamen dijital bir sanal para birimidir. Kripto para transferini sağlamak için kriptografi şifrelemesi kullanılır. Günümüz para transferi ve bankacılık sistemlerinin aksine herhangi bir hükümet veya otoriteden bağımsız, tümüyle merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. 

Kripto Para Nasıl Alınır? 

2 farklı yöntem ile kripto para sahibi olabilirsiniz: 
 

1) Kripto para borsası üzerinden satın alma 

Kripto para alım satım işlemi yapabilmek için dijital bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Kripto borsaları ihtiyacınız olan bu cüzdanı sizlere sunmaktadır. Kripto para borsaları ile cüzdanınıza aktaracağınız gerçek parayla dilediğiniz miktarda kripto para birimi alabilirsiniz. 

2) Kripto madenciliği ile üretim yapma 

Yüksek performanslı bilgisayar donanımları ile madencilik yaparak kripto para üretimi yapabilirsiniz. Güçlü donanımlar sayesinde yazılım üzerinden kompleks matematiksel işlemleri çözerek karşılığında belirli bir miktarda kripto para ile ödüllendirilirsiniz. 

Kripto Para Birimleri 

Kripto para borsalarında birçok farklı para birimi işlem görmektedir. Değerleri her geçen gün değişen bu sanal paraların öncüsü Bitcoin olmakla beraber birçok farklı altcoin Bitcoin'e alternatif olarak doğmuştur. Farklı piyasa değerlerine ve hacimlerine sahip bu altcoinler arasında en popüler olanları; Ethereum, Ripple, Tether, Chainlink, Litecoin olarak listelenebilir.

Anahtar Kelimeler

Yorumlar - 0

Yorum Ekle

Blog'da Ara

Kategoriler

Firmanızı Ücretsiz Ekleyin

İşletmenizi Nerede360'a hemen ekleyin, yeni müşteriler sizi bulsun!