Oto Ekspertiz Nedir ve Neleri Kontrol Eder?

Oto Ekspertiz Nedir ve Neleri Kontrol Eder?

Oto Ekspertiz Nedir ve Neleri Kontrol Eder?

İkinci el araba satın almadan önce aracın oto ekspertiz raporunu almanız çok önemlidir. Binek araçlar, SUV, kamyon, servis otobüsleri ve iş aracı modelleri dahil olmak üzere tüm araçlara oto ekspertiz yaptırabilirsiniz.

Ekspertiz raporu ile arabayı her açıdan tanımlayabilir ve aracın kusurları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede satın almak istediğiniz aracın geçmişini öğrenebilirsiniz. Oto ekspertiz hizmeti ile yapılan kontroller aşağıda listelenmektedir:

- Kaporta Boya Kontrolleri

- Şase ve Podye Kontrolleri

- Motor Mekanik Kontrolleri

- Mekanik Alt Kontrolleri

- Diagnostic (OBD Beyin Testi)

- İç - Dış Ekspertiz

- Fren / Amortisör / Yanal Kayma Test

- Dyno / Motor Güç Testi

- Elektronik Kontrolleri

Yukarıda belirtilen kontrollerden geçirilen araç hakkında ayrıntılı 15 sayfalık rapor hazırlanmaktadır. Bu testler sonucunda tüm kusurlar tespit edilir ve raporda ayrıntılı bir şekilde gösterilir.

İkinci el araç alırken, araç almadan önce yapılması gereken en önemli nokta oto ekspertiz yapılmasıdır. Araç ekspertiz hizmeti hem güvenli bir sürüş hem de iyi bir satın alma için önemlidir. Araçtaki arıza ve kusurlar satın almadan önce bilinir ise daha güvenli bir sürüşe olanak tanır.

Ayrıca almak istediğiniz araçta oluşan hasar, arıza ve masraflar ile bilgi sahibi olursunuz. Bu duruma göre de aracın değerini de belirlemiş olursunuz.Kaza sorgusunda bir şey bulunmasa bile kaporta ve boya kontrollerinde son derece dikkatli olmak gerekir. Bazen kaza durumlarında kaza kaydı yaratılmadan da şahıslar aralarında anlaşabilir. Bu nedenle aracın kazaya karışıp karışmadığını oto ekspertiz raporu sonucunda kaporta ve boya kontrolünden de anlamak mümkündür.

Bu tür konularda tespit için oto ekspertizin uzman olan ustaları aracınızı her açıdan inceler ve size bir rapor sunarlar. Sunulanlar doğrultusunda aracı belirlenen fiyattan alıp almamak ise tamamen sizin tercihinize kalır.

Anahtar Kelimeler

Yorumlar - 0

Yorum Ekle

Blog'da Ara

Kategoriler

Firmanızı Ücretsiz Ekleyin

İşletmenizi Nerede360'a hemen ekleyin, yeni müşteriler sizi bulsun!